2016-17 NCAC Academic Honor Roll Announced

2016-17 NCAC Academic Honor Roll Announced

A total of 691 student-athletes have been named to the 2016-17 North Coast Athletic Conference Academic Honor Roll following the completion of the academic year.

The honorees were selected from all 10 full-time NCAC institutions and the one affiliate member. Each full-time institution had at least 30 student-athletes named to the Academic Honor Roll for an average of 68 student-athletes per school

To be honored, a student-athlete must be at least a sophomore on an active roster in a sport sponsored by the conference and hold a cumulative grade-point-average of 3.50 or higher.

The 691 student-athletes on the list accounted for 759 total roster spots, which takes into consideration multi-sport student-athletes. For the third year in a row, women's track & field student-athletes led the way with 80 total honorees, file football posted the second highest total with 67 student-athletes on the list. Rounding out the top five was men's track & field with 61, women's cross country with 55 and men's and women's soccer in a tie for fifth with 49 selections each.

The 2016-17 NCAC Academic Honor Roll class featured 252 seniors, 200 juniors and 239 sophomores. 

ALLEGHENY
FIRST LAST YEAR SPORT (1) SPORT (2)
Austin Bristol So. Baseball
Corey Keenan Sr. Baseball
Tyler Wagner Jr. Baseball
Colten Buzard So. Football
Benjamin Marks Jr. Football
Dylan Ukasik Sr. Football
John Hughes Jr. Men's Cross Country Men's Track & Field
Jesse Ottaway So. Men's Golf
Jacob Hanko Sr. Men's Soccer
Tyler Hunt Jr. Men's Soccer
Daniel Realbuto So. Men's Soccer
Brian Rogers Jr. Men's Soccer
Jonathan Sion So. Men's Soccer
Zach Anderson So. Men's Tennis
Colton Johnson Taylor So. Men's Tennis
Derek Sawer So. Men's Tennis
Michael Siegel So. Men's Tennis
Brett White So. Men's Track & Field
Miranda Arison Sr. Softball
Paige Blinkiewicz So. Softball
Allison Cabo Sr. Softball
Megan Hazlett So. Softball
Rachel Ramsey Jr. Softball
Abrianna Sadler Sr. Softball
Baylee Tarnowski So. Softball
Jessica Valerino So. Softball
Leah Franzluebbers Jr. Volleyball
Kylee Karczewski Jr. Volleyball
Delaney Arbore So. Women's Basketball
Emily Smith Jr. Women's Basketball
Meaghan Wilby Sr. Women's Basketball
Sadie Longo So. Women's Basketball
Darby Anderson Sr. Women's Cross Country Women's Track & Field
Laura Cooper Sr. Women's Cross Country Women's Track & Field
Monica Patrick Sr. Women's Cross Country Women's Track & Field
Emily Forner Jr. Women's Cross Country Women's Track & Field
Kayla Orr Jr. Women's Golf
Eleni Brown Sr. Women's Lacrosse
Kathryn Weiss Jr. Women's Lacrosse
Hannah Eisemann Sr. Women's Soccer
Liana Leja Sr. Women's Soccer
Megan Feeney Sr. Women's Swimming & Diving
Elizabeth Schafer Sr. Women's Swimming & Diving
Heidi Mueller Jr. Women's Tennis
Michaela Thompson Sr. Women's Tennis
Natasha Brigham Sr. Women's Track & Field
Jennifer Johnson So. Women's Track & Field
Noelle Lemons Sr. Women's Track & Field
Jessica Stengel Sr. Women's Track & Field
DENISON
FIRST LAST YEAR SPORT (1) SPORT (2)
Andrew Davison Sr. Baseball
Philip Papaioannou Sr. Baseball
Eric Zmuda Sr. Baseball
Kirsten Audette Jr. Field Hockey
Jennifer Durbin Jr. Field Hockey
Zachary Baker Sr. Football
Benjamin Harder So. Football
Matthew Iammarino Jr. Football
Matthew O'Neal So. Football
Thomas Olson Jr. Football
Brandon Place Sr. Football
Anthony Sernus Sr. Football
David Weimar So. Football
Gregory Holdsman So. Men's Basketball
Jack Lambert So. Men's Basketball
Jacob Dennie Sr. Men's Cross Country Men's Track & Field
Patrick Dunn Sr. Men's Cross Country Men's Track & Field
Ryan Seibert So. Men's Cross Country Men's Track & Field
Charles Montgomery So. Men's Golf
Samuel Fiedorek Jr. Men's Lacrosse
Riley Johnson So. Men's Lacrosse
Thomas McMaster So. Men's Lacrosse
Maximillian Haupt Jr. Men's Soccer
David Jaben So. Men's Soccer
Connor O'Neill-Dee Sr. Men's Soccer
David Reina So. Men's Soccer
Andrew Shediac Sr. Men's Soccer
John Thomas Jr. Men's Soccer
Brian Allen Sr. Men's Swimming & Diving
Benjamin Burdick Jr. Men's Swimming & Diving
Carson Clear So. Men's Swimming & Diving
Tiernan Foster-Smith So. Men's Swimming & Diving
Jackson Lindell Sr. Men's Swimming & Diving
Liam Marsden-Readford Jr. Men's Swimming & Diving
Brett Weicht So. Men's Swimming & Diving
Jason Wesseling Jr. Men's Swimming & Diving
Kevin Brown So. Men's Tennis
James McDonald Jr. Men's Tennis
Sarah Bradley Sr. Volleyball
Hannah Glick Jr. Volleyball
Kaileigh Poe Jr. Volleyball
Leah Reinfranck Jr. Volleyball
Jessica Nix Jr. Women's Track & Field
Gabrielle Mehringer Sr. Women's Basketball
Sarah Youngs So. Women's Basketball
Claire Barcelo Sr. Women's Cross Country Women's Track & Field
Emily Grabauskas Jr. Women's Cross Country Women's Track & Field
Tina Berardi Sr. Women's Golf
Sophie Kollin Jr. Women's Golf
Maureen Madar So. Women's Golf
Anne Miller Sr. Women's Golf
Samantha Seibel Sr. Women's Golf
Linnea Wethekam Sr. Women's Golf
Jane Goodspeed So. Women's Lacrosse
Madison Heher So. Women's Lacrosse
Colleen Muldoon So. Women's Lacrosse
Sofia Beneroff Sr. Women's Soccer
Anne Denz Sr. Women's Soccer
Rachel Dyl Jr. Women's Soccer
Ashley Lowe Jr. Women's Soccer
Rachel Reardon So. Women's Soccer
Jessica Skelly Sr. Women's Soccer
Margaret Wozniak Jr. Women's Soccer
Lauren Secaras Jr. Softball
Campbell Costley Sr. Women's Swimming & Diving
Erin Hudson So. Women's Swimming & Diving
Carolyn Kane Sr. Women's Swimming & Diving
Sarah Lopez Sr. Women's Swimming & Diving
Hailey Olson Sr. Women's Swimming & Diving
Eva Vivero So. Women's Swimming & Diving
Emma Alsup So. Women's Tennis
Megan Hickey So. Women's Tennis
Charlotte Purnode So. Women's Tennis
Carol Vitellas Jr. Women's Tennis
DEPAUW
FIRST LAST YEAR SPORT (1) SPORT (2)
Philip Bork So. Baseball
Sam Comer Jr. Baseball
David Vogel Jr. Men’s Basketball
Emily Budde Jr. Women’s Basketball
Melinda Franke Jr. Women’s Basketball
Brad Burch Sr. Men’s Cross Country Men's Track & Field
Polo Burguete Jr. Men’s Cross Country
Paul Christian So. Men’s Cross Country Men's Track & Field
C.J. Copeland Sr. Men’s Cross Country
Alex Layton So. Men’s Cross Country Men's Track & Field
Nick Meszaros Jr. Men’s Cross Country Men's Track & Field
Nathaniel Reed Jr. Men’s Cross Country Men's Track & Field
Jake Bertucci Jr. Football
Jonathon Brugman So. Football
Sterling Curran So. Football
Cade Jones So. Football
Matt Labus So. Football
Will Longthorne Sr. Football
Nate Orrison So. Football
Zach Williams So. Football
Josh Krutchik So. Men’s Golf
Ian Wright Sr. Men’s Golf
Luke Bestard So. Men’s Soccer
Harrison Glover Sr. Men’s Soccer
Kyle Kopchak So. Men’s Soccer
Taras Tataryn Jr. Men’s Soccer
Jonathan Wheeler Sr. Men’s Soccer
Peter White Jr. Men’s Soccer
Matt Gullickson Sr. Men's Swimming & Diving
Jimmy McDonnell Sr. Men's Swimming & Diving
John Daseke Sr. Men’s Tennis
Kevin Kenney Jr. Men's Track & Field
Chase Wright So. Men's Track & Field
Gabby Coffing So. Women’s Cross Country Women's Track & Field
Becca Conley Sr. Women’s Cross Country Women's Track & Field
Grace Cook Sr. Women’s Cross Country
Rachel Higson Jr. Women’s Cross Country
Lois Miller Sr. Women’s Cross Country Women's Track & Field
Maddy Burds Jr. Field Hockey
Rose Revolinski So. Field Hockey
Annie Stevenson So. Field Hockey
Annie Barrett Sr. Women’s Lacrosse
Emma Flynn Jr. Women’s Lacrosse
Lis Hawkins Sr. Women’s Lacrosse
Madi Lozanoski So. Women’s Lacrosse
Olivia Miller So. Women’s Lacrosse
Erica Rapelje So. Women’s Lacrosse
Kelsey Cobbs Sr. Women’s Soccer
Mallory Dillon So. Women’s Soccer
Jen Dimos Sr. Women’s Soccer
Bailey Ehrens So. Women’s Soccer
Gail Enright So. Women’s Soccer
Liz Fraser Sr. Women’s Soccer
Natalie Sheeks Jr. Women’s Soccer
Maddie Smith Jr. Women’s Soccer
Emma Baldwin Jr. Softball
Brooke Bandy So. Softball
Sidney Holler So. Softball
Megan Montgomery Jr. Softball
Danielle Dattilio Sr. Women's Swimming & Diving  
Elizabeth Graham Jr. Women's Swimming & Diving
Annie Graves Sr. Women's Swimming & Diving
Elise Johns Jr. Women's Swimming & Diving
Megan Galle So. Women’s Tennis
Maddie Lee Sr. Women’s Tennis
Sarah Wilder So. Women’s Tennis
Kaitlyn Daanen So. Women's Track & Field
Cami Etgen Jr. Women's Track & Field
Amanda Weber Sr. Women's Track & Field
Suzanne Peters So. Volleyball
Elisabeth Wilson Sr. Volleyball
EARLHAM
FIRST LAST YEAR SPORT  
Olivia Honigman Jr. Field Hockey  
Thu Pham Jr. Field Hockey  
Natalie Blatz Jr. Field Hockey  
Lara Khalifeh Jr. Field Hockey  
Grace Makhoul Sr. Field Hockey  
Kristina Brunner Sr. Field Hockey  
Melike Seren Keskin Sr. Field Hockey  
Kaitlyn Brunner Sr. Field Hockey  
HIRAM
FIRST LAST YEAR SPORT (1) SPORT (2)
Bryan Engdahl So. Baseball
Tyler Walchanowicz Sr. Baseball
Alexander Strub Sr. Football
Joseph Zoltowski Sr. Men's Basketball
Jared Wright So. Men's Lacrosse
Zachary Cairns Sr. Men's Soccer
James Pastore Sr. Men's Soccer
John Pretzlav Sr. Men's Soccer
Mark Sobnosky So. Men's Soccer
Keegan Williams Jr. Men's Soccer
Neil Zook Sr. Men's Soccer
Jory Gomes Jr. Men's Swimming & Diving
Heather Pahoresky Sr. Softball
Jessica Fontana Jr. Volleyball
Laua Kelly Sr. Volleyball
Claire Maier Sr. Volleyball
Kaylee Shockley Jr. Women's Basketball
Megan Kern So. Women's Golf
Erin Smith Sr. Women's Lacrosse
Sophie Bell So. Women's Soccer
Emily Fenn Jr. Women's Soccer
Rebecca Fisher Jr. Women's Soccer
Allison Glatt Sr. Women's Soccer
Meagan McCoy So. Women's Soccer
Ashley Myer Sr. Women's Soccer
Sarah Norton Sr. Women's Soccer
Emily  Syrjala Sr. Women's Soccer Softball
Kaitlin Zemanski Sr. Women's Soccer Women's Lacrosse
Meredith Fitschen-Brown Sr. Women's Swimming & Diving
Jenni Heid Jr. Women's Swimming & Diving
Emily  Kelly Sr. Women's Swimming & Diving
KENYON
FIRST LAST YEAR SPORT (1) SPORT (2)
Luke Calcei Jr. Baseball
Jack Marooney Jr. Baseball
Ross Scheinberg So. Baseball
Mike Wakin So. Baseball
Sarah Bauman Jr. Field Hockey
Zoe Chrissos Jr. Field Hockey
Lynne Cullen So. Field Hockey
Shannon Hart Jr. Field Hockey
Sophia Letcher Jr. Field Hockey
Rebekah Lofgren Sr. Field Hockey
Anna  Petek Sr. Field Hockey
Kelsey Trulik Jr. Field Hockey
Joshua Abrams So. Football
Brandon  Byrd Jr. Football
Jacob LaPoint Jr. Football
Joe Marabito Sr. Football Men's Track & Field
John O'Brien Sr. Football
Jordan Pakula Sr. Football
Curt Williams Jr. Football
Tim Black So. Men's Basketball
Alton Barbehenn Sr. Men's Cross Country Men's Track & Field
Jacob Bozeman So. Men's Cross Country Men's Track & Field
Isak Davis So. Men's Cross Country Men's Track & Field
Andrew Lesak So. Men's Cross Country Men's Track & Field
Kyle Rose So. Men's Cross Country Men's Track & Field
Benjamin Weinberg Jr. Men's Cross Country Men's Track & Field
Mason McCool Sr. Men's Golf
Chris Ferraro Jr. Men's Lacrosse
Noah Gurzenski Sr. Men's Lacrosse
Kyle Johnston Jr. Men's Lacrosse
Pierce Kraft Jr. Men's Lacrosse
Alex Lopez Sr. Men's Lacrosse
Nick Vitale So. Men's Lacrosse
Joe Woody So. Men's Lacrosse
Alberto  Carmona So. Men's Soccer
Gabe Freund Sr. Men's Soccer
Henry Myers Jr. Men's Soccer
Billy O'Neill Jr. Men's Soccer
David Resnekov Sr. Men's Soccer
Oliver Wynn Jr. Men's Soccer
Arthur Conover Sr. Men's Swimming & Diving
Matthew Cooper Jr. Men's Swimming & Diving
Nicholas Gutsche Sr. Men's Swimming & Diving
Derek Hoare Sr. Men's Swimming & Diving
Trevor Manz Sr. Men's Swimming & Diving
Brooks McCoy So. Men's Swimming & Diving
Nathan Novak Jr. Men's Swimming & Diving
Ian Reardon Sr. Men's Swimming & Diving
A.J. Reid So. Men's Swimming & Diving
Robert Williams So. Men's Swimming & Diving Men's Golf
Darius Loghman-Adham So. Men's Tennis
Max Smith Jr. Men's Tennis
Daniel  Hojnacki Jr. Men's Track & Field
Jordan Potter So. Men's Track & Field
Ar'Reon  Watson Jr. Men's Track & Field
Britny Patterson So. Softball
Miranda Diesz Sr. Women's Basketball
Sharon Hull So. Women's Basketball
Emma Schurink Sr. Women's Basketball
Sarah-Marie Choong Sr. Women's Cross Country Women's Track & Field
Ellen Corcoran So. Women's Cross Country Women's Track & Field
Caroline Daugherty So. Women's Cross Country Women's Track & Field
Madeline Frank Jr. Women's Cross Country
Megan Gothard So. Women's Cross Country Women's Track & Field
Quinn Harrigan So. Women's Cross Country Women's Track & Field
Taylor Hazan So. Women's Cross Country Women's Track & Field
Molly Hunt Jr. Women's Cross Country Women's Track & Field
Julia Josowitz Jr. Women's Cross Country Women's Track & Field
Colleen Kelley Jr. Women's Cross Country
Andrea Ludwig So. Women's Cross Country Women's Track & Field
Harlee Mollenkopf Sr. Women's Cross Country Women's Track & Field
Mollie O'Leary Sr. Women's Cross Country Women's Track & Field
Hannah Perry-Zeik Jr. Women's Cross Country Women's Track & Field
Rosa Rumora So. Women's Cross Country Women's Track & Field
Elise Tran So. Women's Cross Country Women's Track & Field
Caitlin Augerson Jr. Women's Lacrosse
Abby Coleman Sr. Women's Lacrosse
Sabrina Greene Jr. Women's Lacrosse
Cassie Hudson-Heck So. Women's Lacrosse
Charley Myers Jr. Women's Lacrosse
Carrie Stevens Sr. Women's Lacrosse
Sophie Alexander Jr. Women's Soccer
Tess Austin Jr. Women's Soccer
Maia Emden So. Women's Soccer
Virginia Fergusson Jr. Women's Soccer
Camila Kirtzman Jr. Women's Soccer
Emma Klug Jr. Women's Soccer
Brianna  Maggard So. Women's Soccer
Maggie Smith Sr. Women's Soccer
Cecina  Babich Morrow Jr. Women's Swimming & Diving
Fernanda  Banic-Martins So. Women's Swimming & Diving
Ellie Crawford Sr. Women's Swimming & Diving
Ren DeBrosse Jr. Women's Swimming & Diving
Laura Duncan Sr. Women's Swimming & Diving
Caitlin  Foley So. Women's Swimming & Diving
Sarah Lloyd Sr. Women's Swimming & Diving
Amelia Loydpierson Sr. Women's Swimming & Diving
Hannah Orbach-Mandel So. Women's Swimming & Diving
Juvi Rivera So. Women's Swimming & Diving
Maddie Westover So. Women's Swimming & Diving
Abby Wilson So. Women's Swimming & Diving
Julia Wilson Jr. Women's Swimming & Diving
Grace  Richards So. Women's Tennis
Maggie Sweeney So. Women's Tennis
Caroline Chang Jr. Women's Track & Field
Subei Kyle Sr. Women's Track & Field
Caroline Popiel Jr. Women's Track & Field
Nikki Scheman Jr. Women's Track & Field
Alexandra Hansen Sr. Volleyball
Ashley Martens Jr. Volleyball
Bridget Murdoch Sr. Volleyball
Camille Pipino Sr. Volleyball
Grace Riley Jr. Volleyball
Schuyler Stupica So. Volleyball
OBERLIN
FIRST LAST YEAR SPORT (1) SPORT (2)
Jack Brewster Jr. Baseball
David Gaetano So. Baseball
Sean Kiley Jr. Baseball
Noah Lipshie Sr. Baseball
Mike Masella Sr. Baseball
Aaron Pinsoneault Jr. Baseball
Aditi Banerjee Sr. Field Hockey
Julia Birenbaum Sr. Field Hockey
Amelia Huang So. Field Hockey
Katherine Ryan-O'Flaherty So. Field Hockey
Anthony Allen Jr. Football
Federico Consuegra Jr. Football
Jorden Mandel Sr. Football Men's Lacrosse
Avery McThompson Jr. Football Men's Track & Field
Eli Silverman-Lloyd So. Men's Basketball
Bradley Hamilton Sr. Men's Cross Country Men's Track & Field
Ben Stassen Sr. Men's Cross Country Men's Track & Field
Stephen Kelleher Jr. Men's Lacrosse
Jacob Parentis So. Men's Lacrosse
John Pierce Jr. Men's Lacrosse
Brendan Sheehan Jr. Men's Lacrosse
Elie Small So. Men's Lacrosse
Matthew Bach-Lombardo Jr. Men's Soccer
Sam Bernhard Sr. Men's Soccer
Galen Brennan Sr. Men's Soccer
Trenton Bulucea So. Men's Soccer
Adam Chazin-Gray Sr. Men's Soccer
Jake Frankenfield Jr. Men's Soccer
Koryn Kraemer So. Men's Soccer
Dan Lev Sr. Men's Soccer
Michael Drougas Jr. Men's Tennis
Billy Lennon Sr. Men's Tennis
Emma Downing So. Softball
Grace Evans Sr. Softball
Sami Mericle Sr. Softball
Tori Poplaski Sr. Softball
Maria Roussos Jr. Softball
Sara Chang So. Volleyball
Meredith Leung Sr. Volleyball
Maggie Middleton Sr. Volleyball
Madeline Moran Jr. Volleyball
Claudia Scott Jr. Volleyball
Abby Andrews Jr. Women's Basketball Women's Track & Field
Olivia Canning So. Women's Basketball
Anna Moore Jr. Women's Basketball Women's Track & Field
Mia Bates Jr. Women's Cross Country Women's Track & Field
Maddie Batzli Sr. Women's Cross Country Women's Track & Field
Hannah Berk So. Women's Cross Country Women's Track & Field
Rebecca Chant So. Women's Cross Country Women's Track & Field
Julia Cooke So. Women's Cross Country Women's Track & Field
Erin Ford Jr. Women's Cross Country Women's Track & Field
Alyssa Hemler Sr. Women's Cross Country Women's Track & Field
Rosie Kerwin So. Women's Cross Country Women's Track & Field
Lea Milando So. Women's Cross Country Women's Track & Field
Brooke Ortel Sr. Women's Cross Country Women's Track & Field
Sydney Allen So. Women's Lacrosse
Sloane Garelick Sr. Women's Lacrosse
Alexa L'Insalata Sr. Women's Lacrosse
Siena Marcelle So. Women's Lacrosse
Maggie Mullard Sr. Women's Lacrosse
Michaela Puterbaugh Sr. Women's Lacrosse
Taylor French Sr. Women's Soccer
Susan Gordon So. Women's Soccer
Rose Guardino Sr. Women's Soccer
Megan Herrmann Sr. Women's Soccer
Casey McGuire Sr. Women's Soccer
Jordyn Morris So. Women's Soccer
Tyler Sloan Sr. Women's Soccer
Caley Watnick Sr. Women's Soccer
Rachael Andrews Jr. Women's Swimming & Diving
Nora Cooper Sr. Women's Swimming & Diving
Vera Hutchison Sr. Women's Swimming & Diving
Sofia Moscovitz Jr. Women's Swimming & Diving Women's Track & Field
Rachel Poyle So. Women's Swimming & Diving
Olivia Hay Sr. Women's Tennis
Sarah Hughes Jr. Women's Tennis
Jackie McDermott Jr. Women's Tennis
Lilah Drafts-Johnson Jr. Women's Track & Field
Emily Kelly So. Women's Track & Field
Megan Robinson Jr. Women's Track & Field
Olivia Woods So. Women's Track & Field
OHIO WESLEYAN
FIRST LAST YEAR SPORT (1) SPORT (2)
Nicholas Adams So. Baseball
Michael Blatchford Jr. Baseball
Trevor Ray Jr. Baseball
Braden Roesch So. Baseball
Aaron Strausbaugh Sr. Baseball
Candace Chanelli Sr. Field Hockey
Gabriella Coty Jr. Field Hockey
Jacqueline Feliciano Jr. Field Hockey
Alexis Roberts So. Field Hockey
Peter Cook Sr. Football
Colten Harvey So. Football
Demias Heard So. Football
Cheyne Lacanaria Sr. Football
Joshua Pyles Sr. Football
Michael Smosny So. Football
Richard Spernoga Jr. Football
Mason Tomblin Sr. Football
Joseph Yurik So. Football
Nathan Axelrod Jr. Men's Basketball
Jonathan Griggs Sr. Men's Basketball
Forest Dearing Sr. Men's Cross Country Men's Track & Field
Daniel Frame So. Men's Cross Country Men's Track & Field
Kevin Jones So. Men's Cross Country Men's Track & Field
John Sotos Jr. Men's Cross Country Men's Track & Field
Andrew Outcalt So. Men's Golf
Jordan Carlson Sr. Men's Lacrosse
Jackson Druckenbroad So. Men's Lacrosse
Luke Leyden Jr. Men's Lacrosse
Jacob Worrell So. Men's Lacrosse
Benjamin Farynowski Sr. Men's Soccer
Scott Harmanis Jr. Men's Soccer
Nicholas Norman Sr. Men's Soccer
Carl Olsen Jr. Men's Soccer
Rollie Sharer So. Men's Soccer
Aidan Stout Jr. Men's Soccer
Neil Wilson Sr. Men's Soccer
Joshua Butt Jr. Men's Swimming & Diving
Andrew Farina So. Men's Swimming & Diving
Brian Jordan Jr. Men's Swimming & Diving
Benjamin Whitbourn So. Men's Swimming & Diving
Jack Hibbard So. Men's Tennis
Justin Reznik Jr. Men's Track & Field
Ashley Day Jr. Softball
Taylor Day Jr. Softball
Erin Cannon Jr. Volleyball
Nina Carmichael-Tanaka So. Volleyball Women's Swimming & Diving
Shannon Schlater Sr. Volleyball
Taylor Dickson Sr. Women's Basketball Softball
Megan Kuether Sr. Women's Basketball Softball
Rachel Bush So. Women's Cross Country Women's Track & Field
Sarah Fowler Sr. Women's Cross Country Women's Track & Field
Cheyenne Hanson So. Women's Cross Country
Mallory McCormick Sr. Women's Cross Country Women's Track & Field
Rachell Resnik Jr. Women's Cross Country Women's Track & Field
Kaillie Winston Sr. Women's Cross Country
Caroline Hamilton Sr. Women's Golf
Elizabeth Knowlton So. Women's Golf
Madison Lancaster So. Women's Lacrosse
Mackenzie Brunke So. Women's Soccer
Kellie Garvin Sr. Women's Soccer
Alyssa Giarrusso Sr. Women's Soccer
Catherine Mechler Sr. Women's Soccer
Cassandra Oberle Sr. Women's Soccer
Alyssa Richter Sr. Women's Soccer
Sabrina Amato So. Women's Swimming & Diving
Emma Beale Sr. Women's Swimming & Diving
Anne Edwards Sr. Women's Swimming & Diving
Erin Kelley Jr. Women's Swimming & Diving
Alexandria Niemeyer So. Women's Swimming & Diving
Megan Ryan Sr. Women's Tennis
Alyssa Acevedo So. Women's Track & Field
MaryKatherine Caja Sr. Women's Track & Field
Madeleine Sorrick So. Women's Track & Field
WABASH
FIRST LAST YEAR SPORT (1) SPORT (2)
Cody Cochran Jr. Baseball
Erich Lange So. Baseball
Bryan Roberts Jr. Baseball
Andrew Roginski Sr. Baseball
William Bernhardt So. Football Men's Lacrosse
Trenton Brazel Sr. Football
Satchel Burton Jr. Football Men's Track & Field
Zachery Campbell Jr. Football
Derek Fox Jr. Football
Preston Hadley Jr. Football
Evan Hansen So. Football
Jeffrey Houston Jr. Football
Stephan Jones Sr. Football
Oliver Page So. Football
Kyle Stucker Sr. Football
Jared Woodward So. Football
Kenneth Cox So. Men's Basketball
Joseph Lenkey So. Men's Basketball
Zachary Patton Jr. Men's Basketball
Matthew Bailey So. Men's Cross Country Men's Track & Field
Dominic Patacsil So. Men's Cross Country Men's Track & Field
Colin Rinne Jr. Men's Cross Country Men's Track & Field
Aaron Tincher Jr. Men's Cross Country Men's Track & Field
Jonah Woods Jr. Men's Cross Country Men's Track & Field
Collin Bell Sr. Men's Golf
Jared Cottingham Jr. Men's Golf
John Janak So. Men's Golf
Samuel Stewart So. Men's Lacrosse
David Daugherty So. Men's Soccer
Michael Gore Jr. Men's Soccer
Stojan Krsteski Jr. Men's Soccer
Aaron Embree So. Men's Swimming & Diving
Charles Frey So. Men's Swimming & Diving
Wyatt Tarter Sr. Men's Swimming & Diving
Max Von Deylen So. Men's Swimming & Diving
Mazin Hakim Sr. Men's Tennis
Michael Makio Sr. Men's Tennis
Harrison Schafer Sr. Men's Tennis
Reno Jamison Sr. Men's Track & Field
William Yank So. Men's Track & Field Men's Track & Field
WITTENBERG
FIRST LAST YEAR SPORT (1) SPORT (2)
Blake Eckert So. Baseball
Marshall Eippert So. Baseball
Joshua Kaplan Sr. Baseball
Bradley Malott So. Baseball
Sarah Brownell Sr. Field Hockey
Emily Darnell So. Field Hockey
Michelle Murray Sr. Field Hockey
Nathan Andorfer So. Football
James Cannell So. Football
Barren Daniel So. Football
Kyle Dieringer So. Football
Liam Duncan So.  Football
Chandler Ferko Jr. Football
Donald Hefelfinger Jr. Football
Brian Kissane Jr. Football
Robert Saul Sr. Football
Thomas Scholl So. Football
Ryan Gallimore So. Men's Basketball
Christoper Sloneker Jr. Men's Basketball
Sutton Jacobs So. Men's Cross Country Men's Track & Field
Jonathan Osman Sr. Men's Cross Country Men's Track & Field
Ethan Raines Sr. Men's Cross Country Men's Track & Field
Charles Samuel So. Men's Cross Country Men's Track & Field
Evan Schreiber So. Men's Cross Country Men's Track & Field
Maxim Boone Jr. Men's Golf
Christopher Eigner So. Men's Golf
Mark David Wright Sr. Men's Golf
Aaron  Blossey Sr. Men's Lacrosse
Joseph Crawford Sr. Men's Lacrosse
Benjamin (Max) Jump Sr. Men's Lacrosse
Brent Whitehead Sr. Men's Lacrosse
Samuel Archinal Sr. Men's Soccer
Reed Gibson Jr. Men's Soccer
John Michael Long Sr. Men's Soccer
Christian Randazzo So. Men's Soccer
Patrick Rittenhouse Sr. Men's Swimming & Diving
Matthew Entsminger So. Men's Track & Field
Lauren Buelow So. Softball
Abigail Haab Jr. Softball
Abigail Crum So. Women's Basketball
Hannah Weaver So. Women's Basketball
Mackenzie Freeman Jr. Women's Cross Country
Stephanie Glass Sr. Women's Cross Country Women's Track & Field
Erin Hord Sr. Women's Cross Country Women's Track & Field
Kayla McGee So. Women's Cross Country Women's Track & Field
Hannah Meier Sr. Women's Cross Country Women's Track & Field
Amanda Morrall Sr. Women's Cross Country Women's Track & Field
Rachel Porrello So. Women's Cross Country Women's Track & Field
Katherine Winner So. Women's Cross Country
Devon Atchison So. Women's Golf
Macy Hubbard Sr. Women's Golf
Rebecca Joseph Sr. Women's Lacrosse
Victoria Zysik Jr. Women's Lacrosse
Lauren Hofer Jr. Women's Soccer
Morgan Jones Sr. Women's Soccer
Allison Ruman Jr. Women's Soccer
Samantha Petruzzi Jr. Women's Swimming & Diving
Amy Schulz Sr. Women's Swimming & Diving
Anissa Dann Jr. Women's Track & Field
Leah Hilley So. Women's Track & Field
Olivia Stevens Sr. Women's Track & Field
Taylor Brown  So. Volleyball
Megan Flaherty So. Volleyball
Courtney Huck Sr. Volleyball Women's Track & Field
Emily Kahlig Sr. Volleyball
Madison Manger So. Volleyball
Camila Quinones Sr. Volleyball
Karen Wildemann Jr. Volleyball
WOOSTER
FIRST LAST YEAR SPORT (1) SPORT (2)
Michael Houdek Sr. Baseball
Ryan Ostendorf Sr. Baseball
Sarah McGrath Sr. Field Hockey
Kayla O'Connor Sr. Field Hockey
Kerry O'Connor Sr. Field Hockey
Leah Prescott Sr. Field Hockey
Rose Taylor So. Field Hockey Women's Lacrosse
Russell Boston So. Football
Clayton Geib Jr. Football
Jack Marousek Jr. Football
Patrick Mohorcic Jr. Football
Todd Ulmer Sr. Football
Hunter Coia So. Men's Basketball
Ari Stern Jr. Men's Basketball
Brady Bunnell Jr. Men's Cross Country Men's Track & Field
Geoffrey Carney-Knisely Jr. Men's Cross Country Men's Track & Field
Alex Chabraja Sr. Men's Cross Country Men's Track & Field
Jacob Denbeaux So. Men's Cross Country Men's Track & Field
Andrew Gold So. Men's Cross Country Men's Track & Field
Christopher Good So. Men's Cross Country Men's Track & Field
Cullen King So. Men's Cross Country Men's Track & Field
Kent Nakamoto Jr. Men's Cross Country Men's Track & Field
Herbert Sizek Sr. Men's Cross Country Men's Track & Field
Jason Solinsky Sr. Men's Cross Country Men's Track & Field
Hyuga Uchida So. Men's Cross Country Men's Track & Field
Scott Sears Sr. Men's Golf
Bob Beall Jr. Men's Soccer
Kevin Beck So. Men's Soccer
Zachary Mastrich Sr. Men's Soccer
Austin McEathron So. Men's Soccer
Ryan Campbell So. Men's Swimming & Diving
Adam Chalek So. Men's Swimming & Diving
Emmett Werthmann Jr. Men's Swimming & Diving
Avery Wilson Sr. Men's Swimming & Diving
Titas Bera Jr. Men's Tennis
Jack Buchan Sr. Men's Tennis
Jianqiu Bai Jr. Men's Track & Field
Colin Ford So. Men's Track & Field
Justin Fox So. Men's Track & Field
Tim Herring Jr. Men's Track & Field
Avi Vajpeyi Jr. Men's Track & Field
Autumn Brostek So. Softball
Jenna Kendall Sr. Softball
Anna Emmick Sr. Volleyball
Ksenia Klue Jr. Volleyball
Megan Mey Sr. Volleyball
Erin Rajewski So. Volleyball
Laura Sherer Sr. Volleyball
Katie Mandych Jr. Women's Basketball
Katie Cameron Sr. Women's Cross Country Women's Track & Field
Julia Higgins So. Women's Cross Country Women's Track & Field
Emani Kelley So. Women's Cross Country Women's Track & Field
Rebecca Kreuzman So. Women's Cross Country Women's Track & Field
Cassidy Ktsanes So. Women's Cross Country
Evon Petek Jr. Women's Cross Country Women's Track & Field
Emily Reid Sr. Women's Cross Country Women's Track & Field
Nancy Valverde Sr. Women's Cross Country Women's Track & Field
Kayla Zboran Sr. Women's Cross Country
Emily Howerton Sr. Women's Golf
Helena Enders Jr. Women's Lacrosse
Megan Healy So. Women's Lacrosse
Jordan Stone So. Women's Lacrosse
Heather Szymanski Sr. Women's Lacrosse
Carly Eppler Sr. Women's Soccer
Devin Frisby So. Women's Soccer
Maddy Ireton So. Women's Soccer
Kathleen Kalafatis Sr. Women's Soccer
Erin O'Connor So. Women's Soccer
Rada Zunich So. Women's Soccer
Abigail Blinka So. Women's Swimming & Diving
Theresa Dunne Sr. Women's Swimming & Diving
Emma Fikse So. Women's Swimming & Diving
Jamie Hibbs Sr. Women's Swimming & Diving
Annabelle Hopkins So. Women's Swimming & Diving
Gretchen Kallmeyer Sr. Women's Swimming & Diving
Elizabeth Brewington Sr. Women's Tennis
Dora Mase Sr. Women's Tennis
Rachel Molé Sr. Women's Tennis
Mallory Crane So. Women's Track & Field
Elizabeth Obi Jr. Women's Track & Field
Dyese Osaze Sr. Women's Track & Field
Carolyn Webster So. Women's Track & Field